Ahi on traditsiooniline salvestav kütteseade ühe siibriga. Ahjul võib kasutada klaasiga ust, kuid see ei tee ahju veel kaminaks. 

Kaminahi on salvestav kütteseade, kuid vajadusel on võimalik seda kasutada kaminana. Selleks on sel kaks siibrit – suve- ja talvesiiber. Suvesiibrit saab kasutada stardisiibrina, kui kütmise alguses on korsten külm ja tõmme nõrk.

Kamin on ilma salvestava lõõristikuta kütteseade, millel suitsugaasid juhitakse otse korstnasse. Kaminal on üks siiber. Kaminal võib olla lahtise suuga kolle või uks.

Pliidid on reeglina soojasalvestava müüriga (soemüür). Pliidiplaat võibolla malm või keraamiline, pliidil võib olla praeahi, kuid võib olla ka ilma (väike pliit).

Välikamin on tavaliselt lahtise suuga korstnaga kamin. Välikamin võib olla hoovi puhkenurgas või katusealuses, selle juurde võib ehitada välipliidi või suitsuahju.

Korsten ehitatakse nii mitme lõõriga, kui on hoone vajadus (suitsulõõr(id), ventilatsioonilõõr). Korstna võib ehitada tellistest või paigaldada moodulkorsten. Korsten koosneb hoonesisesest korstnajalast ja katusest väljaulatuvast korstna peast.