Ahi on traditsiooniline salvestav kütteseade ühe siibriga. Ahjul võib kasutada klaasiga ust, kuid see ei tee ahju veel kaminahjuks. 

D-900, plekk-kestaga salvestav ahi.
Tellisahi klaasuksega
Salvestav pottahi pizza-ahju koldega.
Eritellimuspotist (Saviton AS) ahi ja pliit
Salvestav ahi klaasuksega
Sauna kerisahi.

Kaminahi on salvestav kütteseade, kuid vajadusel on võimalik seda kasutada kaminana. Selleks on sel kaks siibrit – suve- ja talvesiiber. Suvesiibrit saab kasutada ka stardisiibrina, kui kütmise alguses on korsten külm ja tõmme nõrk.

Krohvitud pinnaga kaminahi.

Kamin on ilma salvestava lõõristikuta kütteseade, millel suitsugaasid juhitakse otse korstnasse. Kaminal on üks siiber. Kaminal võib olla lahtise suuga kolle või uksega suletav kolle.

Klaasiga ääristatud koldega avatud kamin.
Lahtise koldega kamin

Pliidid on reeglina soojasalvestava müüriga (soemüür). Pliidiplaat võibolla malm või keraamiline, pliidi võib ehitada nii praeahjuga kui ilma.

Kombo-pliit glasuurpotiga.
Puuküttepliidi ja elektripliidi kombo käsivormitellisega. Graniitääristega ja keraamilise klaasiga.
Punasest tellisest pliit soemüüriga.
Väike pliit soemüüriga.
Pliit-soemüür käsivormitellisega.

Välikamin on tavaliselt lahtise suuga korstnaga kamin. Välikamin võib olla hoovi puhkenurgas või katusealuses, selle juurde võib ehitada välipliidi või suitsuahju.

Korsten ehitatakse nii mitme lõõriga, kui on hoone vajadus (suitsulõõr(id), ventilatsioonilõõr). Korstna võib ehitada tellistest või paigaldada moodulkorsten. Korsten koosneb hoonesisesest korstnajalast ja katusest väljaulatuvast korstna peast. 

Paekivist voodriga moodulkorsten.